Kayıp Ruhlar, Lost Souls|2015 Filmleri,korku,yabancı Filmler

Sun 15 February 2015 | -- (permalink)

http://www.marketwatch.com/story/individual-savings-accounts-in-the-uk---key-trends-and-opportunities-to-2018-2015-02-09 Bos inanclarla gozleri korelmis, akllar yitmis bir grup radikal katolik, seytan ile kafay bozmustur. Iblisin, bir insan sekline burunup dunyay ziyaret edecegine iman etmislerdir. Hasta ruhlu ahibin hamiligindeki bu insanlar, Tanrnn Isann vucudunda beden bulmas gibi bir rituel ile bu durumu karstrmstr. Bir akl hastasnn yazdklarn takip ederek seri katilleri inceleyen yazar Peter Kelsona ulasrlar ve Seytann ele gecirecegi bedeni bulduklarna inanrlar. http://www.filmizliyoruz.net/kayip-ruhlar.html

Folha Política: Lula diz que Dilma destruiu seu legado na política externa do Brasil

Lula insistia, Figueiredo desconversava. Ate que o ex-presidente foi ao ponto: "E a Dilma, nao e?". O chanceler concordou, mas medindo cada palavra: "A presidenta nao da muita prioridade a politica externa, a diplomacia..." Lula tentou ensinar, entao, que, "com a Dilminha e assim: voce fala a primeira vez, fala a segunda vez, fala a terceira vez, ate ela te ouvir e decidir fazer". Leia tambem: Franca precisou pedir a Dilma para condenar o terrorismo Figueiredo nao teve tempo para testar a formula Lula de tratar com a sucessora e ex-chefe da Casa Civil. Pego de surpresa, o chanceler foi demitido por Dilma menos de 30 horas antes da posse do segundo mandato, quando tinha tudo pronto para recepcionar autoridades estrangeiras, incluindo o vice-presidente norte-americano, Joe Biden, e para tirar a foto com o novo ministerio. Calote. Com uma intensa pauta internacional, inclusive a urgente recomposicao das relacoes com os Estados Unidos, o novo chanceler, Mauro Vieira, esta sendo obrigado a consumir um tempo precioso para resolver um grave problema numa seara bem menos nobre: a falta de dinheiro nas representacoes brasileiras mundo afora. http://www.folhapolitica.org/2015/02/lula-diz-que-dilma-destruiu-seu-legado.html?m=1

كلنا نحب المسيح عليه السلام: الرهبانية

Te gjitha keto paknaqesi dhe revolta qe do shprehen ne forma te ndryshme do shkojne ne adrese te kryeministrit kukul, Mustafa dhe fatkeqesia me e madhe do jete se te gjitha faturat do i paguaj LDK-ja. Nenat gjakovare duhet urgjentishte te distancohen nga keto protesta te organizuara me partit politike dhe te dalin vetem ato ne balle te organizimit te tyre sepse te gjitha kerkesat e tyre te drejta, do shendrrohen ne kerkesa per interesat e partive politike te cilat te vetmin qellim kane marrjen e pushtetit duke shfrytezuar cdo forme veprimi,,bile edhe ato me te pandershmet siq eshte kjo.:Ta shfrytezosh tragjedin e http://www.euronews.com/business-newswires/2927264-us-scrutiny-of-barclays-and-ubs-widens-forex-trading-probe-ft/ nenave gjakovare e qe eshte nje tragjedi kombetare,per interesa partiake qe per mes tyre te rrezohet pushteti aktual dhe qe partite e tyre te vijne ne pushtet ,eshte me teper se idiotizem politik e le ma te flasim per humanizem qe eshte nje absurd i llojit te vet. Per ta ilustruar kete sa me mire po pyes se pse valle prijesit e ketyre partive politike nuk muaren pjese ne protestat qe organizuan familjaret e figurava te larta politike te LDK-se qe u likuiduan ne stilin e OZNA famekeqe? Pergjigjja eshte shume e thjeshte sepse keta patriot qe gojen e kane plote me patriotizem fallso kunder kriminalitetit,korrupsionit,haraqit,ishin dhe vazhdojne te jene pjese besnike e SHIK-ut famkeq qe i ka orkestruar dhe dirigjuar keto vrasje.Andaj nuk mund te jene pjese e ketyre protestave qe organizuan familjaret e atyre qe vet organizata e tyre famekeqe dikur i orkestroj dhe dirigjoj vrasjen e tyre.LDK-ja eshte ne udhekryq jashtezakonisht te madh. Ne mbrendin e saj ka deputet fatkeqesisht edhe kjo organizate famkeqe e cila tere asenalin e vet shkatrrues po e perdore per ta shkatrruar nga brenda. http://www.standardi.eu/sq/Opinione/Protestat-n%C3%AB-Prishtin%C3%AB--p%C3%ABr-rr%C3%ABzimin-e-Qeveris%C3%AB-kukull-t%C3%AB-Isa-Mustaf%C3%ABs

Protestat në Prishtinë, për rrëzimin e Qeverisë kukull të Isa Mustafës

: : : . : . : . : : : : . : - - . ( ). (330-370) 480-547) - - . http://eslam100.blogspot.com/2014/04/blog-post_7364.html